9 lut 2014

Mistrzostwa Polski Juniorów w Łyżwiarstwie Figurowym Katowice 2014

Submitted by mp

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Juniorów w Łyżwiarstwie Figurowym odbyły się w Katowicach na lodowisku Jantor w dniach 7-8.02.2014. Uczestnicy startowali w dwóch konkurencjach - short program oraz program dowolny. W ciągu dwóch dni mistrzostw zaprezentowało się 27 dziewcząt w tym dwie reprezentantki UKŁ Spin Katowice (Karolina Kucharzyk, Erika Nersesyan) oraz 10 chłopców w tym dwóch reprezentantów UKŁ Spin Katowice (Kamil Peteja, Michal Woźniak). Dziewczęta z MKS Axel Toruń zdominowały mistrzostwa zgarniając wszystkie kolory medali. Na najwyższym stopniu podium stanęła Agata Kryger zdobywając 112.95 pkt. Na miejscu drugim stanęła Marcelina Lech (98.46pkt), a brązowy medal wywalczyła Weronice Kasprzak (95.41). Warto podkreślić, że Od 2007 roku w MKS Axel Toruń trenerami juniorów są Polscy Olimpijczycy Dorota i Mariusz Siudek. Miejscowe zawodniczki zakończyły zawody na miejscu 11 - Karolina Kucharzyk (88.78pkt) oraz 15 - Erika Nersesyan (80.23pkt). Katowiccy juniorzy: Kamil Peteja drugi po programie krótkim ostatecznie zajął miejsce tuż za podium, czwarte (105.70pkt), a Michał Woźniak ukończył zawody na miejscu siódmym (92.92pkt). Najlepszym z juniorów okazał się Krzysztof Gała z MKL Łódź zdobywając 146.31 pkt. Na drugim miejscu podium stanął zawodnik UKLF Ochota Warszawa Ryszard Gurtler (111.39pkt), a brązowy medal przypadł Wiktorowi Witkowskiemu z LTLF Łódź (109.36pkt).

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z tego wydarzenia.

Poniżej nagranie wideo zawierające występy złotych medalistów: Agata Kryger (Axel Toruń) oraz Krzysztof Gała (MKŁ Łódź).
Materiał filmowy zawiera również występy: Anna Siedlecka (Unia Oświęcim) oraz Michał Woźniak i Kamil Peteja (Spin Katowice).